Çok Bilinmeyen Efsane Diziler Serisi 1

En son güncellendiği tarih: 6 Nis 2020

EurekaBütün hayatın, 50 yıl öncesine göre inanılmaz hız kazandığı, 3-4 saatin ulaşım için uzun bir süre sayıldığı, 10-20 saatte okunan kitapların 1-2 saatte izlendiği günümüzde, filmlerin ve dizilerin rolü bir hayli arttı. Bir nevi diziler ve filmler, kitap ve dergilerin yerini almaya başladı. Günümüz koşulları bunu gerektiriyorsa, boş zamanlarımızda izlediğimiz filmlerden ve dizilerden neden bir şeyler öğrenmeyelim. İşte sizlere izlerken hem eğlenebileceğiniz hem de bilimsel açıdan yaklaşıp, belki de ilham alacağınız bir dizi tavsiyesi.


Eureka ismini, Arşimet’in kaldırma kuvvetini keşfettiği zaman kullandığı “Onu buldum!” anlamına gelen ünlemden alan dizi, Amerikan yapımı olup 2006-2012 yılları arasında yayınlanan 5 sezondan oluşmaktadır. Bilim-kurgu, komedi ve dram etiketlerini kullanabileceğimiz bu dizi, Amerika’nın; Albert Einstein’ın da yardımlarıyla II. Dünya Savaşı sonrasında kurduğu ve bütün dünyadan manyetik bir kalkanla gizlenen Eureka adlı kasabada geçmektedir. Bu kasabanın özelliği en büyük düşünürlerin ve süper zekâların bu kasabada toplanmış olmasıdır.


Dizi federal ajan olan Jack Carter’ın kaçak kızı Zoe’yi annesine götürürken yolda arabasının bozulması ve haritada olmayan Eureka kasabasını bulmalarıyla başlar. Arabasının tamir edilmesini beklerken, kendini ağır yaralanmış olan kasaba şerifinin başına gelenleri soruştururken bulur. Kısa bir süre içerisinde bulduğu deliller uzay zaman sürekliliğinde kopmalar meydana getiren ileri bir teknolojinin olaylardan sorumlu olduğunu ortaya koyacaktır. Olayı çözmekteki başarısından dolayı Eureka’da kalması istenir.


Çocuk yaşlı herkesin bilim insanı olduğu bu kasabada polisiye kokan, komedi dolu bir bilim-kurgu serisi sizleri bekliyor, iyi seyirler. Şunu da belirtmeliyim hayatımız ne kadar hızlanırsa hızlansın bir kitap okumanın yerini hiçbir şey tutamaz. Kitap okumayı ihmal etmeyelim.


26 görüntüleme1 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör